Pradinis / Paslaugos / Projektai / Hub / Apie / Finansavimas / Susisiekti
ES ir nacionalinėmis lėšomis finansuojami projektai
Didieji kalbos modeliai medicinai
UAB Taikomasis dirbtinis intelektas pradėjo vykdyti projektą "Vieningo dokumentų ir komunikacijos kalbos modelio bei išmaniojo medicininės kalbos modelio sveikatos priežiūros dokumentams sukūrimas"
Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas
Projekto partneris: MB Pirmas kodas
Biudžetas: 1486827 Eur, ES fondų finansavimas iki 1107546 Eur.
Trukmė: 2024 m. birželio 10 d. - 2026 m. birželio 10 d.
Projekto tikslas - sukurti vieningą kalbos modelį, skirtą dokumentams ir bendravimui, ir išmanųjį medicininės kalbos modelį, skirtą sveikatos priežiūros dokumentams. Sukurtu išmaniuoju kalbos modeliu bus siekiama nustatyti galimas verslo spragas ir pasiūlyti patobulinimus. Be to, sistema, remdamasi analizuojamų dokumentų turiniu, prognozuos finansinius rezultatus.
Šio modelio unikalumas - galimybė retrospektyviai analizuoti ankstesnius projektus ir kurti pritaikytus planus būsimoms situacijoms. Tai leis įmonėms efektyviau paskirstyti žmogiškuosius ir finansinius išteklius. Modelis bus integruotas į esamas sistemas ir pritaikytas taip, kad atitiktų konkrečiam sektoriui būdingus reglamentus ir taisykles, užtikrinant etiškai ir teisiškai tvarius sprendimus.
Automatinio skambintojo ir skambučio asistento sistema
UAB Taikomasis dirbtinis intelektas yra projekto "Automatinio skambintojo ir skambučio asistento sistema" partneris
Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas
Projekto vadovas: MB Eksporto atradimai
Biudžetas: 2045829 Eur, ES fondų finansavimas iki 1522584 Eur.
Trukmė: 2024 m. birželio 27 d. - 2026 m. birželio 27 d.
Projekto tikslas - sukurti novatoriškus sprendimus naudojant naujausias dirbtinio intelekto technologijas: (1) automatinis skambintojas - sukursime daiktų internetu pagrįstą sistemą, gebančią skambinti trimis kalbomis, analizuoti pokalbio kontekstą ir atsakyti kuo panašiau į žmogų, taip pat rinkti duomenis tolesnei analizei. (2) pusiau automatinis skambučių asistentas-sufleris - ši sistema bus sukurta kaip dirbtiniu intelektu paremtas asistentas, realiuoju laiku teikiantis skambučių tvarkytojams pasiūlymus ir samprotavimus, siekiant padidinti skambučių konversiją ir paspartinti darbuotojų mokymąsi. (3) Bus sukurtos sistemos, kuriose bus naudojama emocinė analizė ir pastiprintas mokymasis, siekiant optimizuoti kalbos modelius ir padidinti konversijos rodiklius.
5G inovacijos transporte: išmanusis maršrutų planavimas ir valdymas
UAB Taikomasis dirbtinis intelektas yra projekto "5G inovacijos transporte: išmanusis maršrutų planavimas ir valdymas" partneris
Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos ekonomikos atgaivinimo ir atsparumo priemonę NextGenerationEU
Projekto vadovas: UAB Kautra
Biudžetas: 2149999 Eur, ES fondų finansavimas iki 1364994 Eur
Trukmė: 2024 m. vasaris - 2025 m. gruodis
Pagrindinis projekto tikslas - sukurti tarpmiestinio viešojo transporto optimizavimo sistemą, pagrįstą 5G ir dirbtinio intelekto sprendimais. Projektą sudarys 4 pagrindinės kryptys: 1) mobiliąja kamera paremta įvykių aptikimo sistema; 2) bilietų nuskaitymo sistema; 3) centralizuota nuolaidų kortelių atpažinimo sistema; 4) dinaminės kainodaros sistema. Šiuo metu rinkoje yra dinaminės kainodaros, keleivių srautų ir vairuotojų būklės stebėjimo sprendimų, tačiau jų įgyvendinimas yra gana ribotas. Kuriamas produktas apjungs keletą posistemių į vieną, kad potencialiems naudotojams ir partneriams būtų suteikta daugiau naudos.
5G technologijos pritaikymas bepiločių orlaivių bazinėms stotims
UAB Taikomasis dirbtinis intelektas yra projekto "5G technologijos taikymas bepiločių orlaivių bazinėms stotims" partneris
Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos ekonomikos atgaivinimo ir atsparumo priemonę NextGenerationEU
Projekto vadovas: UAB IT logika
Biudžetas: 5160157 Eur, ES fondų finansavimas iki 2897286 Eur
Trukmė: 2024 m. sausis - 2025 m. gruodis
Projekto tikslas - pademonstruoti, galutinai išbandyti ir įvertinti bepiločių orlaivių bazinę stotį ir mini klasės bepiločių orlaivių ir krovimo stoties sistemas, pagrįstas 5G technologija, skirtas miesto transporto infrastruktūrai stebėti.
Projekte kartu su partneriais siekiama sukurti naujoviškus produktus, pavyzdžiui, bepiločio orlaivio bazinę stotį (DBOX M2 5G) ir mini klasės bepiločio orlaivio ir įkrovimo stoties (DBOX Mini 5G) sistemas, pagrįstas 5G technologija, skirtas miesto transporto infrastruktūrai stebėti.
Šio projekto tikslas - modifikuoti bazines stotis naudojant 5G technologiją, kad būtų galima visiškai automatiškai stebėti miesto transporto infrastruktūrą ir statistinius duomenis, naudojant pažangias fotogrametrijos ir intelektualias vaizdų atpažinimo technologijas. Projekto metu bus sukurta pirmoji pasaulyje 5G technologija pagrįsta dronų bazinių stočių sistema, kuri galės visiškai automatiškai keisti dronų baterijas, kai dronų svoris yra mažesnis nei 1 kg. Šiuo metu tokių bazinių stočių sistemų pasaulyje nėra.
5G ir dirbtiniu intelektu pagrįsta viešojo transporto optimizavimo sistema
UAB Taikomasis dirbtinis intelektas pradėjo projektą "5G ir dirbtiniu intelektu paremta viešojo transporto optimizavimo sistema"
Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos ekonomikos atgaivinimo ir atsparumo priemonę NextGenerationEU
Projekto partneriai: UAB Inntec, Vilniaus miesto savivaldybė, JUDU
Biudžetas: 1399925 Eur, ES fondų finansavimas iki 848445 Eur.
Trukmė: 2024 m. vasaris - 2025 m. gruodis
Projekto tikslas - sukurti, įdiegti ir pateikti naudotojams įvertinti inovatyvią transporto optimizavimo ir rekomendacijų sistemą, pagrįstą 5G ir DI sprendimais, kad būtų skatinama naudotis viešuoju transportu.
Pirmajame etape bus tiriamas 5G įrangos veikimas realiomis sąlygomis ir nustatomas tinkamų įrangos charakteristikų sąrašas. Antrajame etape bus siekiama panaudoti įdiegtą įrangą modeliams mokyti reikalingiems duomenims rinkti arba imituoti realias sąlygas, stengiantis gauti kuo artimesnius realiems duomenims. 3-6 etapuose bus kuriami pradiniai sistemų maketai, naudojami surinkti duomenys daiktų interneto modeliams mokyti, modeliai integruojami į atitinkamas programinės įrangos sąsajas ir maketai išbandomi realiomis sąlygomis. Pirmuoju eksperimentinės plėtros etapu bus siekiama aprašyti 5G daiktų interneto modelių prototipų reikalavimus, kurie bus naudojami atitinkamoms sistemoms kurti. Antrajame etape bus kuriami produktų prototipai, kurie bus išbandyti ir pademonstruoti realiomis sąlygomis. Trečiajame etape, remiantis bandymų rezultatais, bus kuriamos bandomosios sistemų versijos, kurios bus galutinai išbandytos. Paskutiniame eksperimentinės plėtros etape bandomosios versijos bus įdiegtos klientų sistemose ir bus įvertintas produkto veikimas bei kokybė.